Bilim Kurgu Dizileri
The Handmaid’s Tale
İncele
The Handmaid’s Tale
The Handmaid’s Yale yani Damızlık Kızın Öyküsü’dür. Dizi feminist bilim kurguyu, distopik bir topum yaratarak işliyor. Yansıtılan toplumda kadınların hiçbir hakkı yok hepsi ellerinden alınmış. Yapabilecekleri tek şey çocuk doğurmak ve bakmak. Hepsi birer hizmetçi gibi lanse ediliyor ve hayatlarını bu şekilde ilerletiyorlar . Erkeklerin egemen olduğu dindar bir toplumla karşı karşıyayız. Aslında çok uzak olmadığımız bu konular dizide en ağır şekliyle işleniyor. Dizi, diğer kadınlar gibi bir hizmetçi olan Offred’in etrafında işleniyor. Damızlık olarak yaşayan kadınlar yani tek görevi çocuk doğurmak olanlar dizide kırmızı renk giyiniyorlar.Dizinin bu kadar sürükleyici olmasının en büyük nedenlerinden biri dizinin sürekli geçmişten kesitler gösteriyor olmasıdır. Her geçmişe döndüğünde ‘’ne olmuş da bu olmuş’’ diyorsunuz. Diğer bir hikayeyi bu kadar heyecan verici yapan detay ise tanrısal bakış açısıdır. Tanrısal bakış açısı; izleyiciye ya da okuyucuya tanrısal özellikler atfedilmesi durumunda karşımıza çıkar. Bu tanrısal özellikler karakterlerin farkında olmadığı olay örgülerini halihazırda izleyicinin bilebilecek olmasından geçiyor.
 • 2017
 • 53
 • IMDb 7.8
 • 911
 • 0
The Mandalorian
İncele
The Mandalorian
Star Wars evreninin ilk live-action dizisi olarak karşımıza çıkan The Mandalorian, İmparatorluğun düşüşünden ve First Order’ın ortaya çıkmasından hemen önceki dönemde geçecek. Star Wars evreninde Jango ve Boba Fett efsanevi isimlerin hemen ardından ortaya çıkan yeni bir savaşçıyı takip edecek. Galaksinin uzak bir köşesinde, New Republic’in otoritesinin uzağında yaşayan yalnız bir savaşçının maceralarını izleyeceğiz.
 • 2019
  • 809
  • 0
  The InBetween
  İncele
  The InBetween
  Doğuştan özel bir yeteneğe sahip olan Cassie Bishop, ölüler ile konuşma yeteneğine sahip olup bu yetenekten oldukça rahatsız olsa da onunla yaşamak zorundadır. Dedektif olan arkadaşına yardım eder ve artık polisler ile çalışmaya başlar.
  • 2019
  • 43
  • IMDb 7.3
  • 753
  • 1

  Kesintisiz ve Kaliteli Film İzleme Keyfi

  Full HD film izleme imkanı artık ayağınıza kadar geliyor. Bugüne kadar boşa zaman geçirdiğiniz sürekli reklamlarla sizi oyalayan siteler yerine bundan sonra keyifli ve kesintisiz film izleme şansına sahipsiniz. Aradığınız en kaliteli filmleri bulabileceğiniz direkfilmizlesene.com sizlere kesintisiz ve reklamsız film izleme imkanı sunuyor. Yerli ve yabancı bütün filmleri hiçbir ücret ödemeden tamamen bedava şekilde bu platformda izleyebilir, arşivdeki filmler arasından en eski filmlere göre ulaşabilirsiniz. Yüksek kalitede ve çözünürlükte olan filmler isterseniz altyazılı isterseniz Türkçe dublaj olarak bu kanalda sizlere sunulmaktadır. Eski yeni filmlerin yanı sıra şu anda vizyonda olan filmlere de bu platformda ulaşabilir ve en erken şekilde izleme şansını yakalayabilirsiniz. Geniş bir film izleme arşivine sahip olan direkfilmizlesene.com sizlere Dünyanın en çok izlenen filmlerinden en Kült yapımlara kadar bütün film arşivi ücretsiz bir şekilde ulaşma imkanı veriyor. Üstelik arşivinde bulunan filmler en eskiden en yeniye kadar HD kalitesinde sizlere sunuluyor. Yani bundan sonra düşük kalitede Film izleme devri sona eriyor. Artık en eski filmleri bile yüksek kalitede ve yüksek çözünürlükte bu platform üzerinden izleyebilirsiniz. Kendinizi sinema dünyasının büyülü atmosferine bırakmak istiyorsanız aradığınız herşeyi bulabileceğiniz platformu hemen ziyaret edin. Kendiniz için ya da arkadaşlarınızla birlikte yaptığınız güzel bir film gecesini daha da keyifli hale getirmek hem de sorunsuz şekilde istediğiniz filmi izlemek istiyorsanız bu platforma sizleri de bekliyoruz. İsterseniz bilgisayar üzerinden isterseniz de televizyondan internete bağlanarak sorunsuz ve kaliteli şekilde izleyebileceğiniz bir platform arıyorsanız Sizin için en doğru adres direkfilmizlesene.com. Arşive göz attıktan sonra Türkiye'nin ve dünyanın en çok izlenen filmlerini kategoriler halinde bulabilirsiniz. Aynı zamanda en çok izlenenler listesi ve top 10 listesi gibi listeleri de ulaşabilir bu şekilde başkalarına neler izlediğini görmek daha kolay yapabilirsiniz. Bütün kategoriler de çok sayıda film seçeneği sizi burada bekliyor Türkçe dublaj ya da altyazılı seçeneklerinden yararlanarak istediğiniz film keyfini burada yaşama şansına sahipsiniz. Hangi filmi istediğinize karar verdiyseniz, daha fazla geç kalmayın ve film izleme keyfini burada yaşayın.